Casa Experimentelor este un proiect al  Asociaţiei Pentru Formare, un spatiu care gazduieste 100 de experimente din arii curriculare de interes - optică, iluzii optice, acustică, electricitate, magnetism, fluide, unde, plasmă, mecanică, matematică, etc. Casa Experimentelor este singurul centru stiintific non-profit din Romania, orientat spre comunitate, ce are nevoie de sustinere din partea tinerilor activi, cu spirit de echipa, veseli si comunicativi.

Contractul de voluntariat se incheie in urma finalizarii unui instructaj gratuit si obligatoriu de 16 ore. Implicarea activa a studentilor se poate face chiar in perioada imediat urmatoare, in data de 20 mai, Casa Experimentelor fiind gazda in cadrul evenimentului Noaptea Muzeelor.

Mai multe detalii despre Casa Experimentelor, despre posibilitatile de implicare ale studentilor si despre avantaje, regasiti in prezentarea atasata.

Rodica Liseanu

Account Officer