În urma încheierii votului din data de 21.10.2021, s-au constatat următoarele rezultate:

An I, Chimie Medicală și Chimie Farmaceutică – Numărul de voturi exprimate este 28.

Cvorumul de prezență  - 23 votanți (1/3 +1)- Candidatul Năstase Mircea Cristian a fost ales cu 19 voturi PENTRU.

An I, Chimie și Biochimie Tehnologică – numărul de voturi exprimate este 15.

Cvorumul de prezență  - 26 votanți (1/3 +1) – NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență

An II, Chimie Medicală și Chimie Farmaceutică – Numărul de voturi exprimate este 16.

Cvorumul de prezență  - 16 votanți (1/3 +1)- Candidatul Alexandru Antonio Andrei Bara a fost ales cu 16 voturi PENTRU.

An II, Chimie și Biochimie Tehnologică – numărul de voturi exprimate este 15.

Cvorumul de prezență  - 14 votanți (1/3 +1) – Candidatul Victor Nitrean a fost ales cu 15 voturi PENTRU.

An III, Chimie +Biochimie Tehnologică – numărul de voturi exprimate este 16.

Cvorumul de prezență  - 20 votanți (1/3 +1)- NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență.

An III, Chimie Medicală+ Chimie Farmaceutică - numărul de voturi exprimate este de 28. Cvorumul de prezență  - 20 votanți (1/3 +1) - Candidata Andreia Luca a fost aleasă cu 28 de voturi PENTRU.

An I+II Master – numărul de voturi exprimate este 24.

Cvorumul de prezență  - 38 votanți (1/3 +1) - NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență.

În cazul alegerilor pentru reprezentantul Facultății de Chimie în Senatul UB - număr total de voturi exprimate 135.

Cvorumul de prezență  - 163 votanți (1/3 +1) - NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență

Ca urmare a neintrunirii cvorumului de prezență, în data de 22.10.2021, in intervalul orar 10:00 – 20:00 se va organiza cel de-al doilea tur de scrutin, pentru alegerea reprezentanților  sectiilor  an I- Chimie + Biochimie Tehnologică, anul III Chimie + Biochimie Tehnologică, Master in Consiliul Facultății de Chimie și pentru alegerea reprezentantului studenților în Senatul UB.

Candidaturi pentru Consiliul Facultății de Chimie:

An I, licență, Chimie + Biochimie Tehnologică:

Savin Vlad Mihai

An III, licență, Chimie+Biochimie Tehnologică:

Vîrvăroiu Victoria Valerica

Master:

Ene Andra Ștefania

Candidatura pentru Senatul Universității din București :

Bara Andrei Alexandru Antonio

Votul SE VA DESFĂȘURA online, pe platforma Helios, prin intermediul adreselor instituționale (studenții de anul I trebuie să-și activeze adresa de e-mail instituțională).

Votul poate fi realizat de pe orice dispozitiv cu conexiune la internet.

De asemenea, punem la dispoziție un punct de votare în sala 14, parter, Facultatea de Chimie, sediul din Bd. Regina Elisabeta nr. 4-12 ( DECANAT).