Alegerile pentru desemnarea reprezentantului studenților doctoranzi în Consiliul Facultății de Chimie  vor avea loc conform următorului calendar, aprobat în cadrul ședinței Senatului Universității din București în data de 17.09.2021:

1. Depunerea candidaturilor va avea loc în perioada 19-23 noiembrie 2021.
Candidaturile (CV și scrisoare de intenție) pentru calitatea de reprezentant al studenților doctoranzi în Consiliu și Senat se depun în format electronic pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până pe 23 noiembrie 2021, ora 20:00.

2. Campania electorală a candidaților se va desfășura în perioada 24-28 noiembrie 2021.

3. Primul tur al alegerilor va avea loc în perioada 29 noiembrie-7 decembrie 2021.

4. Rezultatul votului se va anunța prin publicare în termen de 24 de ore.

Pentru studenții doctoranzi  a fost distribuit 1 loc în Consiliul Facultății de Chimie .

Metodologie de alegere a reprezentanților studenților în Consiliul Facultății de Chimie și în Senatul Universității din București AICI

REGULAMENT de alegere a reprezentanților studenților in structurile de conducere ale Universității din București AICI