ANUNȚ IMPORTANT!
Confirmarea locului se face prin prezență fizică la Secretariatul Facultății de Chimie, Bulevardul Regina Elisabeta nr. 4-12, în perioada:
CONFIRMAREA LOCULUI: 21 IULIE – 25 IULIE 2025 (interval orar 8.00 - 14.00)
26 IULIE 2025 (interval orar 8.00 -12.00)
După afișarea rezultatelor preliminare, pentru confirmarea locului ocupat, toți candidaţii vor depune fizic, la Secretariatul Facultății de Chimie, toate documentele încărcate în platformă.
La confirmarea locului (candidații declarați admiși BUGET/TAXĂ) vor prezenta dosarul cu documentele solicitate, vor achita taxa de înmatriculare de 50 lei (https://po.unibuc.ro/studiu_master.php) și vor completa contractul de studii. Taxa de înmatriculare NU se restituie.
Contractul de studii se descarcă de pe site, în 2 exemplare (descarcă AICI ) și se va depune la secretariat, împreună cu celelalte documente.
Taxa de înmatriculare NU se restituie.
TAXA DE ÎNMATRICULARE poate fi achitată prin următoarele modalități:
- online, completând formularul de la adresa (https://po.unibuc.ro/studiu_master.php
- prin virament bancar în contul Facultății de Chimie: RO54 RNCB0076010452620306, deschis la BCR SECTOR 5; Detalii plată: „Taxă înmatriculare Facultatea de Chimie”.
Candidații declaraţi ADMIȘI PE LOCURILE DE LA BUGET vor depune, în vederea confirmării locului, documentele menționate mai jos:
- Fișa de înscriere imprimată din platforma de înscriere la admitere (aceasta se descarcă prin accesarea butonului generează fișă de înscriere din contul candidatului);
- DIPLOMA DE LICENȚĂ ÎN ORIGINAL, iar pentru promoția 2025– ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ, în original.
- DIPLOMA DE BACALAUREAT ÎN ORIGINAL și COPIA ACESTEIA, în vederea certificării conform cu originalul
- Copii ale următoarelor documente: certificat de naștere, carte de identitate, certificat de căsătorie (dacă e cazul) și originalele acestora, în vederea certificării conform cu originalul
- 2 fotografii 3/4 cm realizate recent, cu numele scris pe verso pe fiecare poză;
- Adeverința medicală, în original.
În vederea fluidizării procesului de confirmare, am aprecia dacă veți aduce și copii ale documentelor menționate.
Candidații care s-au înscris la sediul facultății trebuie să își completeze dosarul cu ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ SAU DIPLOMA DE LICENȚĂ, ÎN ORIGINAL(dacă aceasta nu se află la dosar).
Candidații care NU depun ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ SAU DIPLOMA DE LICENȚĂ ÎN ORIGINAL pot fi repartizați pe loc cu taxă, dacă au opțiuni la taxă și medie corespunzătoare. Aceștia trebuie să prezinte la secretariatul facultății, DIPLOMA DE LICENȚĂ sau ADEVERINȚA DE PROMOVARE A EXAMENULUI DE LICENȚĂ în original și o copie a acesteia ce va fi certificată conform cu originalul. În caz contrar, vor fi considerați retrași.
ÎN TOATE SITUAȚIILE, SE PĂSTREAZĂ OPȚIUNILE DE LA ÎNSCRIERE!
Candidaţii care nu vor respecta aceste condiţii vor fi declaraţi RETRAȘI la data de 26.07.2025 ora 12.00.
DATA LIMITĂ DE AFIŞARE A REZULTATELOR FINALE: MARȚI, 29 IULIE 2025
REZULTATE PRELIMINARE CONCURS ADMITERE MASTER - DOMENIUL CHIMIE
CHIIMIA MEDICAMENTELOR ȘI PRODUSELOR COSMETICE BUGET - ADMIȘI - AICI
CHIIMIA MEDICAMENTELOR ȘI PRODUSELOR COSMETICE TAXĂ - ADMIȘI - AICI
CHIIMIA MEDICAMENTELOR ȘI PRODUSELOR COSMETICE - ROMÂNI DE PRETUTINDENI - ADMIȘI - AICI
BIOMOLECULE BUGET - ADMIȘI - AICI
BIOMOLECULE TAXĂ- ADMIȘI - AICI
BIOMOLECULE - ROMÂNI DE PRETUTINDENI - ADMIȘI - AICI
CHIMIA MATERIALELOR AVANSATE BUGET - ADMIȘI - AICI