Deschiderea anului universitar 2020-2021

la Facultatea de Chimie

Facultatea de Chimie organizează festivitatea de deschidere a anului universitar 2020-2021, joi, 1 octombrie 2020, față-în-față, exclusiv pentru studenții anului I, în sediul din Bdul Regina Elisabeta nr. 4-12 (Piața Universității), conform următorului program:

• Amfiteatrul R3 (etajul 3) – 10:00 – 11:30  :

Chimie

Biochimie tehnologică

• Amfiteatrul R3 (etajul 3) – 12:00 – 13:00  :

Chimie medicală

Chimie farmaceutică

Evenimentul de la ora 10:00 va fi transmis online, pe platformele Zoom și Google Meet, pentru toți ceilalți studenți ai Facultății de Chimie. Datele de acces vor fi disponibile cu o oră înainte de începerea evenimentului pe site-ul facultății https://www.chimie.unibuc.ro/

Pe durata evenimentelor se vor respecta normele de protecție și securitate:

• trasee diferite pentru intrare, respectiv, ieșire din amfiteatru;
  • triajul epidemiologic prin măsurarea temperaturii fiecărui student la intrarea în clădire;
  • spălarea si dezinfectarea mâinilor înainte de intrarea în amfiteatru și după ieșirea din acesta;
  • purtarea măștii faciale pe toata durata evenimentului;
  • păstrarea distanței fizice.

Studenții se vor prezenta în facultate cu maximum 10 minute înainte de ora la care este programat evenimentul. Pentru respectarea măsurilor de siguranta sanitară, nu este permisă participarea altor persoane fără acordul conducerii Facultății de Chimie.