Facultatea de Chimie a Universității din București organizează în parteneriat cu Societatea Antreprenorială Studențească UNIHUB o nouă întâlnire din seria „Meet the Entrepreneur”.

Tema discuției va fi „Antreprenoriatul în România, într-un domeniu de nişă … între AI (Artificial Intelligence – Inteligenţă Artificială) şi realitate”. Invitatul acestei ediții este dl CONSTANTIN GHIOCAexpert în acceleratoare de particule, manager AC Rad Medical Consult & Service, o companie care activează de 11 ani in domeniul nuclear.

Evenimentul va avea loc miercuri, 8 noiembrie 2023, ora 10:00, în Sala de Consiliu a Facultății de Chimie din Bdul Regina Elisabeta nr. 4-12.

Atelierele de lucru Meet the entrepreneur sunt organizate în proiectul Universității din București  CNFIS-FDI-2023-F-0117 - Studenții și absolvenții UB - antreprenori de succes, antreprenori sustenabili (SMARTBUSINESS).