Având în vedere contextul creat de noul Coronavirus (COVID-19), Universitatea din București a decis ca, până la reluarea cursurilor față în față, studenții UB să beneficieze de o reducere de 50% a tarifului de cazare.

Reducerea se aplică numai studenților cazați în căminele Universității din București care au ales să nu mai locuiască în spațiile puse la dispoziție de UB până la reluarea cursurilor față în față.

Pentru a beneficia de reducerea tarifului de cazare, studenții vor completa Cererea tip de reducere a tarifului de cazare, și o vor transmite scanată, pe adresa de email a căminului unde sunt cazați.

În prealabil, cererea se tipărește (sau se copiază de mână), se completează de mână și se semnează olograf.

Cererea tip de reducere a tarifului de cazare poate fi descarcata de aici

Adresele de mail ale căminelor pot fi consultate aici.