În perioada 4-6 Noiembrie 2020, se va desfășura în Ploiești, the 4th International Colloquium Energy and Environmental Protection, conferință organizată de Facultatea Tehnologia Petrolului și Petrochimie a Universității Petrol-Gaze din Ploiești.

Ajunsă la a patra ediție, conferința a devenit deja o tradiție pentru noi, reunind atât firme de specialitate din domeniu cât și cercetători, cadre didactice, studenți din țară și străinătate, creându-se astfel un mediu propice pentru promovarea cercetării științifice.

Detalii și informații suplimentare referitoare la acest eveniment regăsiți pe site-ul conferinței: http://tppconferinte.upg-ploiesti.ro

Vă mulțumim și vă așteptăm cu drag la Ploiești, orașul “aurului negru” dar și al lui Caragiale.

Date de contact:

Adresa:Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti, Ploieşti, B-dul Bucureşti, nr. 39, cod 100680, România.

Facebook: facebook.com/tehnologiapetrolului/