Selecție pentru Consiliului Studenților CIVIS (CIVIS Student Council)

Universitatea din București anunță deschiderea înscrierilor pentru cele patru locuri alocate UB în cadrul Consiliului Studenților CIVIS (CIVIS Student Council), principala structură de reprezentare a studenților din cadrul universităților membre CIVIS.

Studenții interesați sunt rugați să completeze

Postarea link-urilor catre documente sau formulare editabile online nu este permisă în cadrul website-ului www.chimie.unibuc.ro datorită riscurilor de expunere a datelor personale (GDPR)

(https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5pDIkKpC-fpBzMavuwCTRFYzKTiZEVTCNyOiYZLXGyDG9SQ/viewform) și să trimită un CV și o scrisoare de motivație până la data de 10 noiembrie 2021.

Calendar selecție:

• 3-10 noiembrie (formularul se închide la ora 14:00) – înscrierea candidaților
  • 11 noiembrie – anunțarea rezultatelor selecției inițiale și programarea interviurilor candidaților selectați după prima etapă
  • 12 noiembrie – interviurile de selecție
  • 15 noiembrie – anunțarea rezultatelor finale

Criterii de selecție:

• Sunt obligatorii:
    • Calitatea de student/masterand/doctorand al UB
    • Cunoașterea foarte bună a limbii engleze (Nivel B2 minimum)
  • Se punctează suplimentar:
    • participarea la activități anterioare dezvoltate în cadrul consorțiului CIVIS (vă rugăm să listați toate activitățile la care ați participat, inclusiv eventualele întâlniri de diseminare/comunicare)
    • participarea anterioară la activități sau mobilități Erasmus (reprezintă un avantaj mobilitățile Erasmus într-una dintre universitățile partenere)