Facultatea de Chimie anunţă concursuri pentru următoarele posturi didactice pentru semestrul II al anului universitar 2006/2007:

CATEDRA DE CHIMIE ORGANICĂ

Asistent, poziţia 30 - Compuşi organici cu funcţiuni mixte şi heterocicli, specializarea Chimia Mediului(Lucrări Practice); Compuşi organici cu funcţiuni simple, specializarea Chimie(Lucrări Practice); Glucide. Peptide. Proteine, specializarea Biochimie Tehnologică(Lucrări Practice); Compuşi naturali, specializarea Biochimie Tehnologică (Lucrări Practice).

CATEDRA DE CHIMIE FIZICĂ

Şef lucrări, poziţia 30 - Fotochimie, specializare Biochimie Tehnologică(Curs şi Lucrări Practice); Opţional III, specializare Radiochimie, (Curs şi Lucrări Practice); Chimie Fizică (Cinetică), specializare Chimie (Lucrări Practice); Chimie Fizică (Cinetică), specializare Biochimie Tehnologică (Lucrări Practice); Chimie Fizică (Cinetică), specializare Chimie în limba engleză (Lucrări Practice).

CATEDRA DE TEHNOLOGIE CHIMICĂ ŞI CATALIZĂ

Şef lucrări, poziţia 13 - Tehnologie chimică generală şi cataliză, specializare Biochimie Tehnologică (Curs); Chimia şi tehnologia materialelor, specializare Chimie în limba engleză (Lucrări practice); Chimia verde, specializare Chimia mediului (Lucrări Practice); Procese tehnologice şi protecţia mediului, specializare Chimia Mediului (Lucrări Practice); Practică tehnologică, specializare Biochimie Tehnologică.
Candidat înscris la concurs: Mihaiela Ropot [Fişă de prezentare] [Listă de lucrări]

Asistent, poziţia 21 - Procese şi operaţii în biotehnologii, specializare Biochimie Tehnologică(Lucrări Practice); Chimie tehnologică, specializare Chimie(Lucrări Practice); Elaborarea şi caracterizarea catalizatorilor, specializare Chimie(Lucrări Practice); Procese de tratare şi epurare a apelor şi aerului, specializare Chimia Mediului(Lucrări Practice); Chimie Tehnologică Generală, specializare Chimie(Lucrări Practice); Chimie Tehnologică generală, specializare Chimie în limba franceză(Lucrări Practice); Principiile catalizei eterogene, specializare Chimia Mediului(Lucrări Practice); Practică tehnologică, specializare Biochimie.

Posturile didactice au fost publicate în Monitorul Oficial nr. 227 din 4 apr. 2007.
Înscrierile se fac în perioada 4 apr.-3 mai a.c., la Secretariatul Universităţii din Bucureşti din b-dul Mihail Kogălniceanu nr. 36-46. Concursul se desfăşoară conform prevederilor Statutului personalului didactic nr. 128/12.07.1997.